الفهرست ، فروشگاه بین المللی کتاب ، تابلو و مجله ( کتابخانه ها و مجموعه های خصوصی )
+9825- 37705666 پشتیبانی آنلاین
قبل از خريد بخوانيد

چند نکتهٔ مهم که بايد قبل از خريد کتاب به آنها توجه داشته باشيد:
۱ – کتابهای ثبت شده در سايت، تماماً متعلق به کتابخانه ها و مجموعه های شخصی است. کتابهايی که شايد هرگز برای مطالعه گشوده نشده اند، يا بعضی از صفحات آنها تورّق شده، و يا از کثرت مطالعه فرسوده شده اند. يادداشتهای اهدا – گاهی از خود مؤلف يا مترجم يا مصحّح اثر – گرچه در نگاه عجولانه رنگ نو بودن را از آن زدوده ولی با نگاه کارشناسانه، بر ارزش آن افزوده است. از اين رو، مجموعهٔ حاضر را نمی توانيم «کتابهای دست دوم» يا «کتابهای نو» بناميم که اين متاعی است درهم. اگر شما قصد خريد کتابی را داريد که حتماً بايد قبل از خريدن ببينيد، ترجيحاً از کتابفروشی های سنّتی خريدتان را انجام دهيد.
۲ – يکی از اهداف فروشگاه، کامل کردن کتابخانه های شخصی با موضوعات گوناگون، و تکميل نواقص شماست. بنابر اين، در بسياری از کتابهای چند جلدی، کتاب به صورت تک جلدی عرضه شده يا فقط مجلداتی از آن برای فروش عرضه شده است. پس، قبل از خريد حتماً به تعداد جلد، تصوير اثر و توضيحاتی که ذيل هر کتاب ثبت شده توجه کنيد.
۳ – با توجه به پيچيدگی ها و هزينه های تهيه، درج محتوا در سيستم، انبارداری و ارسال، کتاب به هيچ وجه مرجوع نمی گردد. مستدعی است قبل از خريد، دقت کامل مبذول داريد.
۴ – سفارشات، حداکثر پس از ۴۸ ساعت، ارسال می شود. پس از سفارش قطعی، و پرداخت مبلغ، در صورتی که هنوز محصول به ادارۀ پست تحویل نشده باشد، امکان لغو خرید به صورت تلفنی وجود دارد (ترجیحاً ارسال پیام در واتساپ به شمارۀ ۰۹۰۳۸۰۴۶۳۴۴.
الفهرست، نمایندۀ فروشِ منشورات مجمع ذخائر اسلامی نیز هست. برای این کتابها، هیچ کدی ثبت نشده تا به هر تعدادی قابل خرید باشند. ممکن است در مواردی بعضی از کتابهای مجمع، در انبار موجود نباشد که پس از سفارش، عموماً ظرف مدت یک هفته، آماده سازی، چاپ و ارسال خواهد شد.
۵ – چنانچه کتاب خريداری شده به علت مفقودی يا خطای انسانی یا بلايای طبيعی و غير منتظره، قابل ارسال نباشد، فروشگاه الفهرست متعهد است مبلغ واريزی را ظرف ۴۸ ساعت عودت دهد.
۶ – نگران مهرهای کتابخانه های شخصی و یا عمومی نباشید. مطمئن باشید همۀ کتابها، طی فرایندی کاملاً شرعی، اخلاقی و قانونی، از مجموعه ها جدا شده اند. ما معتقدیم مهرها و یادداشتها، بخشی از تاریخ کتابها هستند. بنابراین هیچ افزوده ای را پاک نمی کنیم.
۷ – قيمت گذاری ها، بر مبنای نظر صاحبان مجموعه هاست، لذا در مورد کتابهای موجود در بازار ممکن است ارزان تر يا گران تر از قیمت بازار باشند. اگر همان کتاب را ارزانتر سراغ دارید، از همانجا خرید کنید.
۸ – گاهی از يک کتاب، دو يا چند کد و شمارهٔ مختلف ثبت شده با قيمتهای متفاوت. اين بدين معناست که کتابها از کتابخانه های مختلف تهيه شده اند. شما می توانيد هرکدام را که خواستید انتخاب کنيد ولی در انتخاب خود دقت کافی مبذول داريد چراکه تنها کُدی که به محصول اختصاص يافته برای شما ارسال می شود نه مشابه آن.
۹ – در هر فصل، فقط مشتریان حقیقی از بخش (دیوار مهربانی) می توانند ۴ کتاب به صورت رایگان سفارش دهند. در صورتی که درخواست، بیش از ۴ کتاب باشد، افزوده، در فصل بعد (پس از چهار ماه) ارسال خواهد شد. اما برای کتابخانه های عمومی، محدودیتی در تعداد درخواست وجود ندارد.
۱۰ – الفهرست (کتابدار) است نه (کتابیاب). آنچه در انبار فروشگاه به صورت (موجودی) میبینید با خیال آسوده خرید کنید. پس از خرید اگر بار دیگر مراجعه کنید در بیشتر مواقع با (ناموجود) برخورد خواهید کرد، چون موجودی انبار ما پس از خرید شما صفر شده است.
۱۱ – آنچه در برگۀ (کلکسیون) ( به این لینک) ثبت شده، قطعات هنری، خط، مینیاتور، اسناد و برگه های تاریخی است، نه کتاب. همگی این آثار، اصل هستند و شما میتوانید برای کتابخانۀ شخصی یا دکور منزل یا محل کار خود، آنها را سفارش دهید. برای سفارش، به قاب دار بودن یا بدون قاب بودنِ آنها توجه کنید. اگر میخواهید قطعۀ بدون قاب، بصورت قاب شده ارسال شود حتما پس از خرید، و قبل از ارسال، با ما تماس بگیرید. دقت کنید که اندازه های ثبت شده در سایت به صورت تقریبی است. اگر اندازه برایتان مهم است یا میخواهید اندازۀ قطعۀ اصلی، همراه با اندازۀ حاشیۀ آن بدقت محاسبه شود، با ما تماس بگیرید.
۱۲. اکنون، سریعترین راه پاسخگوییِ ما، واتساپ است. سؤال خود را در واتساپ به شمارۀ ۹۰۳۸۰۴۶۳۴۴(۹۸+) در هر زمانی که دوست داشتید ارسال کنید (به صورت پیام یا صوت)، و برای دریافت پاسخ، در نوبت صبح یا عصر، صبور باشید. عموما در وقت اداری (ساعات ۹-۱۴) شمارۀ تماس ۳۷۷۰۵۶۶۶(۲۵)(۰۹۸) نیز گزینۀ مناسبی است.
۱۳. اگر نیاز به کد رهگیریِ مرسولۀ پستی دارید، پس از خرید، مشخصات خرید خود را در واتساپ ارسال کنید. (نام خریدار، و شهر مقصد کافی است). کد مرسوله، روز پس از ارسالِ پستی، برای شما قابل ارسال است.
۱۴. اگر خارج از ایران زندگی میکنید، میتوانید خرید خود را به صورت ریالی یا دلار انجام دهید (بسته به نوع حسابی که دارید). با تغییر زبان سایت به انگلیسی امکان خرید به دلار نیز افزوده شده است.
۱۵. اگر به هر علت، هنگام ثبت سفارش یا پرداخت بانکی، به مشکل برخوردید، میتوانید سفارش خود را با ارسال لینک محصول/محصولات به واتساپ (۹۰۳۸۰۴۶۳۴۴) (۹۸+)انجام دهید.